Opis projektu Erasmus+ KA220 Partnerstwa Współpracy  2022 - 2025

 Budowanie relacji w świecie wirtualnym i realnym

 

Celem  projektu, którego głównym koordynatorem jest nasza szkoła jest wzrost kompetencji z zakresu budowania relacji. Chcemy to zrobić poprzez rozwijanie kompetencji informatycznych wśród uczniów i nauczycieli, pracę nad problemami demokracji i włączenia społecznego oraz ekologii i ochrony środowiska, gdyż jest to świetna baza do nawiązywania i utrzymywania nowych relacji. Wpisują się one w główne założenia, zasady budowania relacji: poznanie, współpraca i współodpowiedzialność. Chcemy wspólnie wypracować nowe, innowacyjne narzędzia edukacyjne, które moglibyśmy stosować w grupie międzynarodowej, ale które również byłyby adoptowane na poziom wszystkich szkół uczestniczących w projekcie.

Naszym celem nie jest po prostu przygotowanie zajęć integracyjnych dla młodzieży, chcemy przygotować program zajęć z zakresu informatyki, demokracji i włączenia społecznego oraz ekologii oraz ochrony środowi i poprzez pracę nad tymi właśnie zagadnieniami spróbować odbudowy relacji rówieśniczych, również w kontekście międzynarodowym.

 

Kraje partnerskie:

 

  • Keravanjoen koulu  - Helsinki - Finlandia
  •  Liceo Classico Virgilio Mantova -  Włochy
  • Turkiye Gazeteciler Cemiyeti Secondary School Istambul - Turcja
  • Öffentliches Gymnasium der Stiftung "Theresianische Akademie" Wiedeń - Austria
  •  Colégio Campo de Flores – Caparica -  Portugalia
  • Bonhoeffer college Castricum - Holandia
  • Institut Poeta Maragall -  Barcelona - Hiszpania

 

 

 

Grant dla koordynatora projektu – Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego – 31 770 Euro, grant dla wszystkich uczestników projektu – 250 000 Euro.

 

Koordynator projektu – Jolanta Styp-Rekowska

 

pliki do pobrania