Opis projektu Erasmus+ KA220 Partnerstwa Współpracy 2022 - 2025
Budowanie relacji w świecie wirtualnym i realnym
Celem projektu, którego głównym koordynatorem jest nasza szkoła jest wzrost kompetencji z zakresu budowania relacji. Chcemy to zrobić poprzez rozwijanie kompetencji informatycznych wśród uczniów i nauczycieli, pracę nad problemami demokracji i włączenia społecznego oraz ekologii i ochrony środowiska, gdyż jest to świetna baza do nawiązywania i utrzymywania nowych relacji. Wpisują się one w główne założenia, zasady budowania relacji: poznanie, współpraca i współodpowiedzialność. Chcemy wspólnie wypracować nowe, innowacyjne narzędzia edukacyjne, które moglibyśmy stosować w grupie międzynarodowej, ale które również byłyby adoptowane na poziom wszystkich szkół uczestniczących w projekcie.
Naszym celem nie jest po prostu przygotowanie zajęć integracyjnych dla młodzieży, chcemy przygotować program zajęć z zakresu informatyki, demokracji i włączenia społecznego oraz ekologii oraz ochrony środowi i poprzez pracę nad tymi właśnie zagadnieniami spróbować odbudowy relacji rówieśniczych, również w kontekście międzynarodowym.
Kraje partnerskie:
- Keravanjoen koulu - Helsinki - Finlandia
- Liceo Classico Virgilio Mantova - Włochy
- Turkiye Gazeteciler Cemiyeti Secondary School Istambul - Turcja
- Öffentliches Gymnasium der Stiftung "Theresianische Akademie" Wiedeń - Austria
- Colégio Campo de Flores – Caparica - Portugalia
- Bonhoeffer college Castricum - Holandia
- Institut Poeta Maragall - Barcelona - Hiszpania
Grant dla koordynatora projektu – Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego – 31 770 Euro, grant dla wszystkich uczestników projektu – 250 000 Euro.
Koordynator projektu – Jolanta Styp-Rekowska