Drodzy rodzice i uczniowie!

Nasza szkoła wzięła udział w programie Laboratoria Przyszłości. https://www.gov.pl/web/laboratoria/o-programie2

Maksymalna kwota o jaką mogliśmy wnioskować to 114 600, 00 zł.

Cześć wyposażenia programu Laboratoria Przyszłości była przyznawana w ramach wyposażenia obowiązkowego pozostałe rzeczy i sprzęt wybraliśmy z listy wyposażenia dodatkowego.

Realizujemy:

Pracownię robotyki

Praktyką będzie wykorzystanie m.in. platform do nauki programowania, zestawów konstrukcyjnych Forbot z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami współpracujących z drukarką 3D, zestawów Ultimate 2.0 z zestawem czujników. Praca na platformie Scratch będzie wspomagana kodowaniem w aplikacji mBlock oraz TinkerCAD. Uczniowie będą modelować oraz dzielić problemy na mniejsze, aż ich rozwiązania staną się spójne i logiczne.

Podczas lekcji wykorzystujemy GeniBoty, wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne do nauki programowania już w najmłodszych klasach. Zachęcają one do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Posiadamy także dwustronne maty edukacyjne „Kodowanie na dywanie” wraz z zestawem krążków matematycznych, kompetencji kluczowych oraz humanistycznych, które znajdują szerokie zastosowanie w edukacji wczesnoszkolnej.

Pracownię krawiecką

Pracownia krawiecka została wyposażona w wysokiej klasy maszyny do szycia, materiały i inne drobiazgi niezbędne do nauki krawieckich podstaw oraz stworzenia pierwszych prostych projektów. Dzięki maszynom do szycia będzie można tworzyć maskotki, poszewki na poduszki, czapeczki mikołajowe lub fartuszki kuchenne.

Obrazy przedstawiające zestawy robotów pochodzą ze strony www.botland.com